Спасо-Преображення, або Спас Яблучний

В Київській обласній бібліотеці для дітей відбулася презентація чергової сторінки Хронологічного календаря, присвячена святу Спасо-Преображення, або Спаса Яблучного.

Відзначається це свято 19 серпня православними та греко-католиками. Взагалі воно шанується Східною Церквою з IV сторіччя і є одним із найбільших, після Великодня. Припадає на Успінський піст або Спасівку. Про те, цього дня дозволяється споживати рибу, олію та вино. Святкування Преображення триває 9 днів, з 5 (18) по 13 (26) серпня. У це свято за древнім звичаєм відбувається освячення перших плодів (злаки, виноград , яблука). Тому в народі цей день називають другим, або Яблучним спасом. Свято Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі, звідки запозичено Устав Східної Церкви, саме в цю пору дозрівав виноград, який, власне, і прийнято освячувати в цей день. Церква, благословляючи принесені плоди, утверджує думку про те, що в ній, як у суспільстві священному, все — від людини до рослини — повинно бути присвячене Богу, як Його творіння.

Київська обласна бібліотека для дітей вітає всіх православних та греко-католиків з цим Великим Святом!