Привітання Євгену Миколайовичу Нищуку від Української Асоціації працівників бібліотек для дітей

14 квітня 2016 року № 4/5

Міністру культури України
Є.М.НИЩУКУ

Вельмишановний Євгене Миколайовичу!

Українська Асоціація працівників бібліотек для дітей з великою надією вітає Вас з призначенням на посаду Міністра культури України. Бажаємо Вам міцного здоров'я та творчих успіхів на посаді Міністра!

Ми віримо, що нарешті закінчаться в бібліотечній Україні, так звані, "оптимізація" та "нововведення", що започатковані у 2009-2012 рр. по об'єднанню масових сільських бібліотек з клубами, новоутвореннями "бібліотека-клуб", переведення сільських бібліотекарів на 0,5; 0,25 посади, роботи бібліотекарів в холодних приміщеннях.

Також висловлюємо велику надію на виконання Указу Президента України про декомунізацію в бібліотечній справі, а саме: ліквідації кількісних показників по оплаті праці бібліотекарів (норми виробітку бібліотекаря по кількості читачів і кількістю книговидач). Ці кількісні стаханівські норми виробітку були введені в бібліотечну галузь в далекому 1923 році більшовицькими ідеологами Крупською та Луначарським і живуть донині.

Шановний Євгене Миколайовичу! За 25 років незалежності жодний міністр культури України не зробив ніякої спроби щодо усунення цих кріпацьких кількісних показників.

Бібліотекарі України чекають від Вас рішучих кроків по ліквідації кількісних показників по оплаті праці українських бібліотекарів, що дасть змогу втілити в життя бібліотек України європейські стандарти і нормативно-правові акти провідних бібліотечних країн Європи, розкриє творчий потенціал українських бібліотекарів і українських бібліотек.

Сподіваємось, що ставлення до бібліотек на селах, в районах, містах і обласних центрах покращаться, будуть виконуватися Державні програми поповнення бібліотечних фондів в повному обсязі і вчасно.

Ми вважаємо, що Ви є справжній, наш, всієї української культури Міністр. Підтвердженням цієї тези є Ваші вчинки і Ваша громадянська позиція під час подій на Майдані під час Революції гідності, а також ці два роки після революції. В українській культурі значну роль відіграють бібліотеки у будь-які історичні проміжки часів та соціально-економічних епох.

З призначенням Вас, шановний Євгене Миколайовичу, на посаду Міністра культури України у бібліотечних працівників бібліотек для дітей з'являється надія на те, що бібліотеки і бібліотечна галузь в Україні нарешті отримає потужне підгрунтя для свого відродження.

Хай Вам щастить на ниві розвитку культури України, де спеціальні бібліотеки для дітей є одним із головних чинників по збереженню духовної та культурної спадщини, гуманістичного розвитку суспільства.

Президент Української Асоціації
працівників бібліотек для дітей,