Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Щодо відчуження приміщення Обухівської районної бібліотеки для дітей9 червня 2015 року № 01-09/44

Голові Обухівської районної
державної адміністрації
С.В.НЕДІЛЬКУ
Голові Обухівської районної ради
К.О.ШУШАКОВУ
Редактору громадсько-політичної газети
"Обухівські вісті"
О.АРТЮШЕНКО
Копія:
Заступнику голови Київської
обласної державної адміністрації
Д.В.ХРИСТЮКУ
Начальнику управління культури,
національностей та релігій Київської
обласної державної адміністрації
І.І.ПОДОЛЯНЦЮ

Шановні добродії!

Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей стурбована подіями, що відбуваються навколо Обухівської районної бібліотеки для дітей, а саме намаганням владних структур району забрати частину приміщення районної бібліотеки для дітей, де розміщений відділ обслуговування дошкільників і учнів 1-4 класів та заселення на цю площу народних умільців і тим самим погіршити умови обслуговування дітей Обухівського району, обмеживши доступ до інформації дітей, батьків і вчителів.

Президія УАПБД звертає Вашу увагу на те, що Обухівська районна бібліотека для дітей протягом 61 року є унікальною бібліотечною установою в Україні і в Київській області, зокрема. Досвід роботи Обухівської районної бібліотеки для дітей є прикладом для бібліотек, що надають безкоштовні бібліотечні послуги дітям в Київській області.

Закон України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" і, особливо, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" зобов'язує владні органи на місцях, в тому числі і в Обухівському районі, дбати про підвідомчі установи культури і створювати умови для покращення бібліотечного обслуговування населення України, а особливо дітей - майбутніх громадян і захисників України.

Протягом свого існування Обухівська районна бібліотека для дітей та її працівники в сучасних нелегких умовах роблять все належне засобами бібліотечної роботи по патріотичному, військовому та духовному вихованню дітей і молоді в Обухівському районі і тим самим аж ніяк не заслужили на те, щоб відповідальні особи, що є сьогодні при владі, обмежили права дітей, батьків, вчителів у доступі до інформації шляхом вселення і розміщення громадської структури, що не має ніякого відношення до бібліотечної справи в Обухівському районі, в державній бібліотеці для дітей.

У Президії УАПБД виникає питання, чому народних умільців необхідно розмістити не в районному будинку культури, а тільки в районній бібліотеці для дітей, за рахунок погіршення умов по обслуговуванню дітей, батьків, вчителів.

Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей висловлює надію на те, що відповідальні за розвиток бібліотечної справи в Обухівському районі особи знайдуть інше приміщення для розміщення народних умільців району і створюватимуть придатні умови для роботи Обухівської районної бібліотеки для дітей, а не навпаки.

Також, виходячи із своїх повноважень, Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей і далі триматиме на контролі стан справ навколо Обухівської районної бібліотеки для дітей і в разі погіршення ситуації навколо Обухівської районної бібліотеки для дітей Президія УАПБД зробить все належне, щоб донести "досвід" Обухівської районної влади через засоби масової інформації до широких кіл громадськості України та сприятиме створенню комісії по вивченню Обухівського "досвіду".

Нам відомо, що свої наміри по відчудженню частини приміщення Обухівської районної бібліотеки для дітей і розміщенню там виставкового салону народних умільців, районна влада хоче закріпити через сесію районної ради 12.06.2015 року. Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей висловлює надію, що здоровий глузд переможе і дане питання навіть не буде внесено до порядку денного, а Обухівська районна бібліотека для дітей збережеться у тому вигляді, в якому вона є станом на 09.06.2015 року. Щодо народних майстрів та їх громадської організації, то сподіваємось, їм знайдеться достойне їх справи приміщення.

В різні проміжки історичного, соціально-економічного і політичного розвитку України, чомусь у бібліотечну галузь України постійно втручаються некомпетентні в бібліотечній справі люди. Від їх "компетентності" у вигляді оптимізацій, об'єднань бібліотек з клубами, шкільними бібліотеками, музеями, страждають всі верстви населення, особливо діти.

Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей уповноважена Вам повідомити, що до складу Президії Української Асоціації працівників бібліотек для дітей входить генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Іванівна Гордієнко, думка якої врахована в цьому зверненні до владних органів Обухівського району.

Виходячи з вищевикладеного, Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей звертається з проханням до голови Обухівської районної державної адміністрації п.С.В.Неділька, голови Обухівської районної ради п.К.О.Шушакова, враховуючи голоси, що звучали на захист Обухівської районної бібліотеки для дітей від громадян Обухівщини, що розміщені в районній газеті "Обухівські вісті", також врахувати думку Президії Української Асоціації працівників бібліотек для дітей по збереженню цілісності приміщення Обухівської районної бібліотеки для дітей.

Також просимо організаторів по розміщенню громадської спілки аматорів Обухівщини за рахунок забрання бібліотечної площі під благими намірами "долучення" до творів місцевих аматорів, згадати слова із Біблії, де "Благими намірами устелена дорога в пекло". Закликаємо Вас: "Не робіть шкоди своїм дітям, батькам, вчителям, районній бібліотеці для дітей! і взагалі своїй місцевій громаді".

З повагою
Президент Української асоціації
працівників бібліотек для дітей,
генеральний директор Київської обласної
бібліотеки для дітей, кандидат історичних наук,
заслужений працівник культури України
М.Зніщенко


* * *


"22" червня 2015 року № 01-09/52

Директору Національного
центру народної культури
"Музей Івана Гончара"
П.І.ГОНЧАРУ

Шановний Петре Івановичу!

Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей повідомляє, що 12.06.2015 року відбулася сесія Обухівської районної Ради народних депутатів, на якій на порядок денний виносилося питання про відчуження у Обухівської районної бібліотеки для дітей частини приміщення, а саме - приміщення, в якому розташований відділ обслуговування читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів.

Дане приміщення Обухівської районної бібліотеки для дітей намагалися відібрати для розміщення на цій площі Спілки обухівських народних умільців, майстрів ремесел побутового вжитку. Головним аргументом у голови Обухівської районної Ради народних депутатів на районній сесії, щоб забрати приміщення бібліотеки для дітей, був лист від Вашої установи "Про надання народним майстрам Обухівщини приміщення".

Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей, в складі якої є представники всіх спеціалізованих обласних бібліотек для дітей з усієї України, а також керівники і працівники Національної бібліотеки України для дітей, не могла миритися з такими дискримінаційними діями голови Обухівської районної Ради народних депутатів та Обухівського районного відділу культури по відношенню до Обухівської районної бібліотеки для дітей, яка є сьогодні однією з найкращих бібліотечних установ в Київській області по духовному, патріотичному, державницькому вихованні дітей. В своїй роботі Обухівська районна бібліотека для дітей творчо використовує всі здобутки обухівщини в галузі культури, мистецтва, народних ремесел, побуту, історії. Обухівська районна бібліотека для дітей надає дітям, вчителям, батькам бібліотечно-бібліографічні послуги в доступі до інформаційних джерел - безкоштовно!

Бібліотекарі Київської області і Обухівської районної бібліотеки для дітей, зокрема, постійно популяризують та рекламують творчість народних майстрів-умільців, проводячи спільні масові заходи, залучаючи їх до проведення майстер-класів серед дітей і дорослих.

Саме в цей переломний для України момент, коли зовнішні вороги і внутрішні вороги незалежної України намагаються повернути Україну в "обійми" Росії, поставити під питання незалежність України, коли вся увага повинна бути направлена на проукраїнське, історичне, військово-патріотичне виховання дітей, де в пріоритеті засоби спеціалізованих бібліотек для дітей, на придбання книг українських письменників, на придбання українських періодичних видань, культурна Київщина має раптом такий негативний демарш Обухівського районного відділу культури та Обухівської районної Ради народних депутатів у спробі відчуження частини приміщення від дитячої бібліотеки. Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей навіть не припускає думки про те, що така поважна в Україні установа, якою є Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара", може пропонувати Обухівській районній Раді народних депутатів, Обухівському районному відділу культури створити комфортні умови для народних умільців Обухівського району за рахунок районної бібліотеки для дітей.

16 червня 2015 року члени Президії Української Асоціації працівників бібліотек для дітей відвідали Обухівську районну бібліотеку для дітей і вкотре пересвідчились в тому, що ця установа є однією з найкращих в Київській області. Також, поза нашою увагою не залишилося приміщення Обухівського районного будинку культури, на фасаді якого рясніють рекламні вивіски орендарів, а саме: "Стоматологія", "Офіс Партії "Удар", "Юридична консультація", "Експертна оцінка нерухомості". Обухівський районний будинок культури надає в оренду приміщення, в яких могли б розміститися народні майстри-умільці різних ремесел і промислів. Але гроші важливіші за все. Ми сфотографували фасад Обухівського районного будинку культури і зроблені знімки направляємо Вам з метою, щоб різного роду "новатори", "оптимізатори" з Обухівського району не використовували в своїх далекоглядних планах і непривабливих діях Ваше добре ім'я і скарбницю української культури - Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара". Також є неприйнятними, негуманними спроби голови Обухівської районної Ради народних депутатів вирішувати свої проблеми і різного роду питання за рахунок приниження дітей і обмеження їх конституційних прав у вільному і безкоштовному доступі до інформації.

Фотографії фасаду Обухівського районного будинку культури додаються.

З повагою
Президент Української асоціації
працівників бібліотек для дітей,
кандидат історичних наук,
заслужений працівник культури України
М.Зніщенко


* * *


"24" червня 2015 року № 01-09/55

Голові Обухівської районної Ради
народних депутатів
Начальнику відділу культури,
національностей та релігій
Обухівського району
Директору Національного центру
народної культури
"Музей Івана Гончара"
Копії:
Начальнику відділу бібліотек та читання
Міністерства культури України
М.Г.ВИСОЧАНСЬКІЙ
Заступнику голови Київської
обласної державної адміністрації
Д.В.ХРИСТЮКУ
Начальнику управління культури,
національностей та релігій Київської
обласної державної адміністрації
І.І.ПОДОЛЯНЦЮ

Шановні керівники!

"Вітаємо" Вас - депутатів Обухівської районної ради народних депутатів, з нагоди знаменної події для бібліотечної Київщини. Як стало відомо, 24.06.2015 у Обухівської районної бібліотеки для дітей, рішенням сесії Обухівської районної Ради народних депутатів від 12.06.2015 року, відібрано приміщення, де обслуговувались діти-дошкільники, учні 1-4 класів, батьки і вчителі.

Народних умільців та майстрів Обухівщини "вітаємо" із входинами в приміщення бібліотеки.

Також "вітаємо" "Музей ім.І.Гончара", Обухівську районну Раду народних депутатів, Обухівський районний відділ культури з успішно проведеною операцією по відчуженню приміщення районної бібліотеки для дітей, а також втіленням в життя в Обухівському районі гасла: "Все найкраще дітям!". Також "вітаємо" всіх "орендарів" приміщень в Обухівському районному будинку культури, а саме: "Офіс "Партії Удар", "Оцінка нерухомості", "Стоматологія", "Юридична консультація" із збереженням орендованих приміщень в Обухівському районному будинку культури.

Що стосується дітей, вчителів і батьків - наші співчуття. Проти лому - нема прийому. Отака вона, любі дітки, дійсність життя… Тож вибачте, шановні, і зважте на те, що це зробили не якісь пришельці, а Ваші люди, обрані Вами, народні депутати Обухівської районної Ради, які в повній мірі проявили своє лицемірство.

З повагою
Президент Української асоціації
працівників бібліотек для дітей,
кандидат історичних наук,
заслужений працівник культури України
М.Зніщенко


Коментар до фото:

м.Обухів. Районний будинок культури та "підлеглі структури", що орендують приміщення: "юридична консультація", "експертна оцінка нерухомості", "офіс партії "Удар"", "стоматологія". Місця для народних умільців та майстрів побутового вжитку в приміщенні Обухівського районного відділу культури немає... Інформація до роздумів - на що ідуть гроші отримані за оренду приміщення закладу культури?! Знаємо точно, що не на придбання книжок, підписку періодичних видань.


* * *


30 червня 2015 року № 01-09/56

Начальнику відділу культури,
національностей та релігій
Обухівської районної державної
адміністрації
О.В.СИДОРЧУК
Копії:
Заступнику голови Київської
обласної державної адміністрації
Д.В.ХРИСТЮКУ
Начальнику управління культури,
національностей та релігій Київської
обласної державної адміністрації
І.І.ПОДОЛЯНЦЮ
Голові Обухівської районної Ради
народних депутатів

К.О.ШУШАКОВУ
Директору Обухівської ЦБС
Л.І.КОБИЛІНСЬКІЙ

Шановна Оксано Володимирівно!

Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей рішуче висловлює протест проти Ваших антигуманних і антидержавних дій по відношенню до Обухівської районної бібліотеки для дітей, що здійснюються Вами у вигляді відчуження частини приміщення Обухівської районної бібліотеки для дітей, де розташований відділ обслуговування дошкільнят, читачів-учнів 1-4 класів, вчителів, батьків. Не потурайте права дітей, в день Державного свята "День Конституції України".

Шановні, на нашу думку, Ви легковажно поставились до нашого листа за № 01-09/44 від 09.06.2015 і на сесії Обухівської районної ради народних депутатів прийняли рішення, в якому задовольнили "народних умільців, відібравши приміщення у Обухівської районної бібліотеки для дітей.

Відчуження даного приміщення, яке належить бібліотеці 61 рік, сприятиме погіршенню умов доступу дітей до інформаційних джерел, обмеженню прав і свобод дітей, задекларованих державою Україна в європейських і світових хартіях.

Крім того, своїми дискримінаційними діями Ви стверджуєте в суспільстві, в Обухівському районі, зокрема, про вседозволеність у здійсненні протиправних дій стосовно дотримання чинного законодавства України, що стосується розвитку бібліотечної справи в Україні, законів України про інформацію та інформаційну діяльність, а також положень законів, задекларованих в Конституції України, що стосуються захисту прав дітей.

Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей закликає Вас зупинити всі Ваші дії по відчуженню приміщення Обухівської районної бібліотеки для дітей в будь-якому вигляді на користь "народних умільців і майстрів", сприяти цілісності бібліотечної перлини, якою є дана бібліотека на Київщині, створювати належні умови районній бібліотеці для дітей для якісного надання бібліотечних послуг дітям Обухівського району.

Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей триматиме і контролюватиме всі дії, що будуть відбуватися надалі навколо Обухівської районної бібліотеки для дітей, слідкуватиме за розвитком бібліотечної справи в Обухівському районі, взагалі.

В разі продовження з Вашого боку, антигуманних, антидержавницьких дій до користувачів-дітей, вчителів і батьків, що проявилися у Ваших реальних діях щодо відчуження бібліотечного приміщення, Президія обов'язково звернеться до слідчих і судових органів України. Повірте, що стороннім спостерігачем в цій справі ми не будемо. Тож сподіваємося на здоровий глузд і розуміння всіх зацікавлених сторін у дотриманні законів України. Потреби в приміщенні для народних умільців району повинні вирішуватися іншим чином. Хочете поліпшити умови для "народних умільців" будь ласка, але не за рахунок погіршення бібліотечного обслуговування дітей, вчителів, батьків, жителів Обухівського району. Відібрати у одних і віддати другим  це совковий підхід до розв'язання питань. Фото фасаду приміщення Обухівського районного будинку культури, яке ми Вам надіслали раніше, свідчить про Ваші великі можливості…

Залиште дітям Обухівщини в цілісності приміщення Обухівської районної бібліотеки для дітей. Дозвольте дітям бути господарями в дитячій бібліотеці, що належить їм. Ви теж колись були дітьми, але, судячи із прийнятих Вами рішень і репресивних дій до бібліотеки для дітей, у Президії виникають великі сумніви, що дитинство тих, хто голосував за відчуження приміщення Обухівської районної бібліотеки для дітей, проходило в бібліотеці, а тим паче з книгою…

Президія Української Асоціації працівників бібліотек для дітей відкритим текстом закликає Вас дотримуватись законодавства України і будь ласка, знайдіть інше приміщення, ніж бібліотека, для вирішення проблем "народних умільців" Обухівського району.

Бібліотечна робота з дітьми вміщує в себе, в свою професійну діяльність майже всі сфери соціально-економічного і культурологічно-мистецького життя України. Але це не означає, що в приміщенні районної бібліотеки, де обслуговуються дошкільники і учні 1-4 класів, повинні знайти постійний притулок і проживання спеціалісти всіх професій, професій, які пропагує бібліотека, а також і представники різних жанрів мистецтва (танцюристи, народні оркестри, хори і т.д. і т.п.); народні умільці з їх реманентом для виготовлення предметів із глини, лози, матеріалів флористики, тощо.

Головним інструментом для бібліотекаря є книга. Приміщення бібліотек в Україні є місцем для книг і для робочого місця бібліотекаря, а також місцем для вільного доступу до книг, до інформаційних джерел, а в разі потреби, також може бути місцем для проведення спільних заходів із фахівцями різних професій, наприклад, працівниками прокуратури і судових органів, лікарями, соціальних служб, робітничих професій, поетами, співаками, народними умільцями, артистами різних жанрів від клоунів до каскадерів, тощо. Проте ніхто із вищезгаданих представників не має права претендувати на постійну прописку свого перебування в районній бібліотеці для дітей.

Взагалі, це є обухівським винаходом в бібліотечній Україні і в бібліотечній Київщині, зокрема, щоб в районну бібліотеку для дітей, яка має ордер на своє приміщення, на свою діяльність, вселили на постійне проживання квартирантів, в особі поважних народних умільців з їх виставками, виробами. Тим самим, грубо порушувати Закони України, що стосуються захисту дітей, всі Положення міжнародної Конвенції з дотримання прав дітей, що задекларувала Україна.

Якщо виникне потреба, для захисту Обухівської районної бібліотеки для дітей, ми обов'язково залучимо всі наявні засоби, зокрема, мас-медіа, від обласних до державних газет і ТV.

Р.S. Працівникам Обухівської районної бібліотеки для дітей радимо без письмових розпоряджень і наказів з боку районних керівників культури не виконувати усних наказів і не звільняти державне приміщення, не впускати "постійних" квартирантів, що не мають ніякого відношення до бібліотечної, бібліографічної та інформаційної роботи. Всі письмові накази, розпорядження стануть доказовою базою при звернення Президії Української Асоціації працівників бібліотек для дітей до органів по дотриманню законів України.

Рейдерство Обухівської районної бібліотеки для дітей не пройде!

З повагою
Президент Української асоціації
працівників бібліотек для дітей,
кандидат історичних наук,
заслужений працівник культури України
М.Зніщенко